טיפים ומאמרים

שלום, אני אולג מנחל.

כבר 20 שנים אני מנהל את מחלקת ה- CAD בחברת אר.וי.אם מערכות.

למי שלא מכיר – אר.וי.אם היא החברה המובילה בישראל למתן שירותי מחשוב ופתרונות CAD  למשרדים ויועצים בענף הבניה. מעל 20 שנה אנו כבר פותרים בעיות במשרדי תכנון בישראל. 20 שנה...

אז מה למדנו מכם ב – 20 השנים האחרונות?

בתקופה הזאת הטכנולוגיה התקדמה מאוד: המחשבים התחזקו, מערכות ההפעלה התחלפו. תוכנות CAD השתפרו.

כל שנה אנחנו מקבלים גרסה חדשה ומשופרת של אוטוקאד ובריקסקאד, ומה שמוזר הוא שהבעיות של המשתמשים לא נעלמות. להפך, הן רק מתרבות ומתגברות. מוזר, נכון?

גם לנו זה נראה מאוד לא הגיוני.
20 שנה כל יום אנחנו פותרים בגבורה את כל הבעיות של הלקוחות שלנו, והן חוזרות שוב ושוב.

אז עשינו מחקר על הנתונים של 20 שנות תמיכה והבנו שרוב הבעיות - איטיות בעבודה השרטוט, קבצים מתנפחים, הודעות שגיאה מהתוכנה, אוטוקאד לא זז, מחשב לא מספיק מהיר ועוד - שמגיעות אלינו כקריאות שרות, הן רק תסמינים, רק סימפטומים הבעיה האמיתית.

למעשה קיימים 3 גורמים לכל הבעיות האלה:

1. חופש פעולה במערכות CAD

כל תוכנת AutoCAD אוBricsCAD  טובה מספקת למשתמש מאות רבות של פקודות והגדרות, אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים להשתמש בכל המגוון הרחב הזה. להפך, לעתים קרובות שימוש בפקודות לא מתאימות או הגדרות מנוגדות יכול להזיק לשרטוט.

דמיינו מצב בו כל עובד במוסך משנה משהו קטן ברכב שלכם ללא שיטה או סדר. כמובן שהרכב לא ייסע בצורה אופטימלית.

תהליך מאוד דומה עלול להתרחש במשרד שלכם. כל עובד שלכם בוחר פקודות, הגדרות ושיטות עבודה לפי ההרגלים שלו. הרגלים האלו תלויים בניסיון, מעסיקים קודמים, טעם אישי, השכלה ועוד. שני עובדים שונים ישתמשו בשתי שיטות שונות כדי להגיע לאותה תוצאה.

אחת מהשיטות כנראה יעילה יותר אבל אתם לא בחרתם אף אחת מהן. בשלב מאוחר יותר, עובד שלישי יצטרך לעשות שינוים בשרטוט הזה וייקח לו הרבה זמן להבין איך בוצע השרטוט הזה. לפעמים הוא יגיע למסקנה שעדיף כבר למחוק ולשרטט מחדש למרות אובדן הזמן.

וזו עוד הבעיה הקטנה.

למה הקטנה? כי לפחות הבעיות האלה נוצרו כתוצאה של עבודה יצרנית.

2. ריבוי סגנונות

אפשר לסווג עבודה בתוכנות AutoCAD אוBricsCAD  לעבודה יצרנית ועבודה לא יצרנית: כל עוד אנחנו מיצרים גאומטריה, משרטטים קווים, כותבים טקסטים, נותנים מידות, אנחנו עושים עבודה יצרנית.

למרות זאת, בדרך אנחנו צריכים גם לקבל הרבה החלטות שהן לא יצרניות: באיזה אובייקט להשתמש, באיזה צבע וסוג לשרטט קו, בחירה או יצירת סוג טקסט או סוג מידה, כל אלה הן דוגמאות של עבודה לא יצרנית.

במשרד הממוצע הפרופורציה בין עבודה יצרנית ועבודה לא יצרנית היא בערך 70:30. כלומר, 30% מזמן העבודה מבוזבז על החלטות ופעולות לא יצרניות.

3. היעדר תכנון מוקדם

הדוגמה הנפוצה ביותר של בעיות שנגרמות מהיעדר תכנון מוקדם היא בעיות בהפקת גיליונות. המצב הזה חוזר על עצמו בכל שלב של הפרויקט בהרבה מאוד משרדי תכנון. זמן הפקת גיליונות מתארך פתאום ללא סיבה נראית לעין.

אין סוף לתירוצים: המודל לא נכנס לגיליון, לא מוצאים אינפורמציה מעודכנת, חלקים מהשרטוט לא מופיעים בהדפסה, הדרייברים לא טובים, ה- CTB נעלם, האוטוקאד לא זז, המחשב לא מספיק מהיר...

כל התירוצים האלו הם לא הבעיה, הם רק התסמינים של הבעיה האמתית: היעדר תכנון מוקדם או במילים אחרות - הפרויקט לא מנוהל.

בתהליך עבודה תקין, יצירת גיליון חדש לא אמורה לקחת יותר מ-90 שניות, הפקה של סט הגיליונות צריכה להתבצע בלחיצת כפתור ללא השקעת זמן כלל, טבלת רשימת גיליונות מיוצרת ומתעדכנת אוטומטית, והחדשות הכי טובות שגם באוטוקאד וגם בבריקסקאד קיימים כל הכלים המובנים כדי ליישם את התהליך הזה.

אלו שלושת הגורמים שיחד מייצרים את רוב בעיות האוטוקאד או הבריקסקאד במשרד שלכם. גם העובדים הכי טובים (העובדים שלכם) וחברת שירותי המחשוב הכי טובה (אנחנו), לא יכולים לפתור את הבעיה האמיתית כי היא מסתתרת במקום אחר.

מה הבעיה האמיתית?
ברדק, חוסר סדר וחוסר בנהלי עבודה ברורים!

אם לא יצרנו כללים והנחיות ברורים בנוגע לשיטות השרטוט, כל עובד ימציא כללים משלו וימציא סגנונות מיותרים, ואז הנזק יהיה משולש:

1. זה יגדיל את כמות העבודה הלא יצרנית

2. זה יפגע בנראות של הגיליונות שלנו

3. ריבוי סגנונות שונים, סוגי כתב, סוגי מידות וקני מידה יגרום לאותן הבעיות המוכרות: קבצים מתנפחים, אוטוקאד לא זז, מחשב לא מספיק מהיר.

אז מה הפתרון? לעשות סדר ולייצר סטנדרטיזציה!

פתרון הבעיה דורש החלטה שלכם - התערבות אקטיבית בתהליך וניסיון של בעל המשרד או מנהל בכיר.

קבלו החלטה ותהיו נחושים ליישם אותה.
את השאר – אנחנו נעשה.

אנחנו טוענים שיצירת סטנדרט או סט כללים מתאימים למשרד שלכם או לסוג פרויקט מסוים, יכול להוריד את כמות הזמן המושקעת בעבודה לא יצרנית קרוב ל-0%.

אנחנו נגדיר נהלי עבודה, שיטות עבודה וסטנדרטים. נגדיר שימוש נכון במנהל הגיליונות המובנה. נעשה לכם גם סדר בשמירת הפרויקט, נמנע מכם טעויות של בחירת תכנית מפרויקט אחר (שבמקרה יש לה אותו שם הקובץ), ונסייע באיתור גיליונות.

עזרו לנו לעזור לכם.
למידע נוסף אתם מוזמנים לפנות אליי ישירות במייל
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
או בטלפון 072-244-2223

רוצה פרטים נוספים?
מלא פרטים בטופס ונציג RVM ייצור אתך קשר בהקדם!
 
 
intel
microsoft
eset
symantec
bricscad
alconsoft
nuance
ibm